Komunikat w związku z uroczystościami 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego

Nie nędzny człowiek powołał do życia tę nową gałąź urszulańską. Bóg sam chciał, by wyrosła na starym, czcigodnym pniu urszulańskim.
św. Urszula Ledóchowska

Rok 2020 jest dla naszej rodziny zakonnej Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego rokiem jubileuszowym. 7 czerwca mija 100 lat od dnia, w którym Stolica Apostolska udzieliła m. Urszuli Ledóchowskiej pozwolenia na przekształcenie autonomicznego klasztoru urszulanek z Petersburga przeniesionego do Pniew w zgromadzenie apostolskie urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Z tej okazji planowałyśmy szereg uroczystych celebracji i spotkań dla naszych przyjaciół, dobroczyńców, współpracowników i podopiecznych. Z racji epidemii wspólne świętowanie stało się niemożliwe. Jest nam z tego powodu przykro, jednak w przestrzeni wiary możemy się przecież łączyć we wspólnym uwielbieniu Boga za dar św. Urszuli, za Zgromadzenie i pokolenia sióstr, które tworzyły historię i tradycję naszej rodziny zakonnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do duchowej łączności i świętowania z nami w przestrzeni wirtualnej. Eucharystia dziękczynna pod przewodnictwem J.E. ks. abp. Stanisława Gądeckiego zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach 29 maja 2020 roku o godzinie 18:00. Wezmą w niej udział tylko mieszkające w klasztorze siostry. Dla wszystkich pragnących modlić się z nami zostanie przeprowadzona bezpośrednia transmisja ze Mszy św. na kanale YouTube Sanktuarium.

Doroczne świętowanie z okazji święta liturgicznego św. Urszuli (29 maja) odbędzie się z racji pandemii tylko w ramach wspólnot zakonnych. Zaplanowane na 30 maja uroczystości jubileuszowe w Warszawie zostały przeniesione na 7 czerwca br. i odbędą się tylko w gronie sióstr urszulanek SJK w klasztornej kaplicy. Mszy św. będzie przewodniczył J. Em. ks. kard. Kazimierz Nycz.

Dziękując Bogu za św. Urszulę Ledóchowską, jej dzieła, za założone przez nią Zgromadzenie, za 100-letnie dziedzictwo szarourszulańskiej rodziny zapraszamy do wspólnej modlitwy i bardzo na nią liczymy.

siostry urszulanki SJK

Zobacz także