To było Forum 2015

Było co świętować na tegorocznym Forum! Podwójne urodziny – 150. urodziny św. Urszuli i osiemnastka Forum! I działo się! Forum urodzinowe miało za hasło „Kocham Jezusa”. Wpisało się więc także w Rok Życia Konsekrowanego obchodzonego w Kościele do 2 lutego 2016 roku. Forum niezwykłe pod wieloma względami – kto wnikliwie przestudiował program przed przyjazdem do Pniew, bez trudu to zauważył, że będzie inaczej…

… W piątkowy wieczór piękne przedstawienie o młodości św. Urszuli wykonane przez uczniów urszulańskiej szkoły w Pniewach, w sobotę świadectwa: pani Katarzyna Olbrycht, s. Bożena Czerniejewska i pani Ewa Piotrowska opowiadały o tym, kim dla nich jest św. Urszula, jak działała czy działa w ich życiu. Po obiedzie ks. Mirosław Maliński, duszpasterz tegorocznego Forum, mówił „Kilka słów o miłości Boga i człowieka”, czyli o przyjaźni. Po południu kolejny niezwykły punkt programu: gra terenowa. Ponad 220 uczestników trzeba było podzielić na dwanaście grup, z których każda otrzymała plan, według którego trzeba było się poruszać po terenie Sanktuarium. Niezwykłość polegała na tym, że grupy mogły wchodzić do miejsc, które zwykle pozostają zamknięte dla osób świeckich, jak do klauzury zakonnej i do nowicjatu. Wszędzie czekały jakieś zadania do rozwiązania czy po prostu wystarczyło tam dotrzeć i posłuchać, oglądać, zadawać pytania, jak w klauzurze, gdzie s. Przełożona witała każdą grupę i oprowadzała, lub w nowicjacie, gdzie siostry nowicjuszki odpowiadały na pytania.

Wieczorna adoracja również osnuta była wokół tematu przyjaźni – z Jezusem. Rozważaniom towarzyszyła ikona Jezusa Przyjaciela. Po Mszy świętej, która tym razem rozpoczęła się już o 20.15, w końcu prawdziwa impreza urodzinowa – tańce, przedstawienia różnych grup i… TORT, a nawet dwa torty urodzinowe. Rzeczywiście – 18. Forum Młodzieży Urszulańskiej było wyjątkowe: bardzo świąteczne, pełne przygód, skłaniające do refleksji, zbliżające bardziej niż zwykle do św. Urszuli, która w tym miejscu ZAWSZE czeka swoje dzieci jak wierny przyjaciel i kochająca Matka!

Zobacz także