Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

Już jak co roku zachęcamy Was do wyruszenia na EDK z Lipnicy do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Naszą drogę rozpoczniemy 22 marca 2024 Mszą Świętą o godz. 18:30 w kaplicy Sióstr. EDK to droga krzyżowa, czyli przede wszystkim wysiłek duszy, pragnącej być blisko Jezusa Ukrzyżowanego. EDK to zaparcie się siebie, wzięcie swojego krzyża i naśladowanie Jezusa. EDK to rozważanie męki i śmierci Jezusa połączone z ekstremalnym wysiłkiem fizycznym. EDK to inspiracja, by przejść 40 km w nocy, samotnie lub w grupie, ale w skupieniu, i stać się pięknym człowiekiem. Te 40 km w nocy to tylko narzędzie. Celem jest stanie się pięknym człowiekiem. Piękny człowiek to taki, z którym spędzamy czas i czujemy, że chce nam się bardziej żyć, który z prostej rzeczy potrafi wydobyć coś niesamowitego, a w ludziach dostrzega ich dobro
i piękno… Tym razem w czasie naszego wędrowania w szczególny sposób będzie towarzyszył nam św. Jan Paweł II. Będziemy rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej, zastanawiając się jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. 

Natomiast jeśli chodzi o trasy, to w tym roku proponujemy 40 km trasę św. Urszuli Ledóchowskiej oraz 20 km zaprawę ze św. Anielą Merici. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się przez stronę EDK (https://www.edk.org.pl/).

Do zobaczenia już wkrótce na EDK!

Zobacz także