Otwarcie Komisariatu Policji – Msza św. w Sanktuarium

W czwartek, 13 października 2016, Sanktuarium św. Urszuli było świadkiem niezwykłego wydarzenia. Tego dnia w Pniewach miało miejsce uroczyste otwarcie Komisariatu Policji, a obchody rozpoczęły się tu właśnie uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji księdza prałata Stefana Komorowskiego, Kapelana Powiatowej Policji księdza kanonika Mariusza Marciniaka oraz proboszczów parafii pniewskich – księdza Włodzimierza Jackiewicza i księdza Marka Szukalskiego.

Wybór miejsca nie był przypadkowy – bez trudu można było znaleźć ten „wspólny mianownik”, który łączy urszulanki i policję: to edukacja. I również św. Urszula, Patronka Miasta Pniewy, wpisała się w to policyjne świętowanie… W krótkiej, ale bardzo wymownej homilii Ksiądz Kanonik, powołując się na fizyczną i duchową obecność św. Urszuli w tym miejscu, nawiązał do Jej patriotycznych przemówień…

Więcej relacji i zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego