Ekstremalna Droga Krzyżowa do św. Urszuli

Wydarzenie odwołane.

Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Jest to okazja do rozważania i przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa podczas nocnego pielgrzymowania drogą o długości 40 km w milczeniu i samotności.

Z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego powstała nowa trasa EDK z Lipnicy Poznańskiej do sanktuarium w Pniewach, której patronuje św. Urszula Ledóchowska. Urszulańska trasa EDK wiedzie przez pobliskie miejscowości związane z działalnością sióstr urszulanek, tj. Sokolniki Wielkie i Otorowo.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek przed Niedzielą Palmową, 03.04.2020 roku. Przed wyjściem na trasę będzie Msza Święta w kaplicy sióstr urszulanek w Lipnicy Poznańskiej. o godz. 19.00.

Zapisy odbywają się przez oficjalną stronę EDK – link bezpośrednio do trasy urszulańskiej. Tam też można znaleźć wszystkie potrzebne informacje przed wyruszeniem w trasę. Chętnych, którzy z różnych względów nie mogą wyruszyć w drogę, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała od 20.30 do 5.00 w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Jednocześnie informujemy, że o godz. 5.00 i 6.30 po zakończeniu EDK będzie możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

Zobacz także