Bieg św. Urszuli – „Pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie”(Flp 3, 14)

Przez ostatnie 5 lat Bieg św. Urszuli odbywał się w Wielkanocny Poniedziałek przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie. W tym roku było inaczej… Ze względu na pandemię koronawirusa biegacze i pasjonaci aktywności ruchowej zebrali się 5 września na terenie Firmy Honda Logistic Center w Pniewach, a zawody podzielono na dwie części. Przed południem, chwilę po godz. 11.00, wystartowali dorośli w biegu na 10 km i 5 km, nordic walking oraz dogtreking. Popołudniu, po godz. 14.00, rywalizowały dzieci i młodzież. Najmłodsi mieli do przebycia dystans 200 m, a najstarsi 2 km.
Wśród uczestników VI Biegu św. Urszuli nie mogło zabraknąć Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. W marszu nordic walking nasze Zgromadzenie dzielnie reprezentowała s. Bogusława Belok, a siostra nowicjuszka Karolina Sieradzka zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, w biegu na 5 km.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych wyników sportowych i życzymy, aby każdy startujący, wspominając ten czas zmagań, mógł powtórzyć za św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.”(2Tm 4,7)

Zobacz także