FORUM 2014

XVII Forum młodzieży urszulańskiej poświęcone było NADZIEI. Dlatego dominował kolor zielony… tegoroczne koszulki miały wszystkie ten właśnie kolor. Wspólnym tematem spotkań była nadzieja – w sobotę przed południem: „Nadzieja przyjaźni” – o przyjaźni Julii – św. Urszuli – Ledóchowskiej z Ilzą von Düring, „Drużyna szpiku” mówiła o tym, po co i jak zostać dawcą szpiku kostnego, po południu praca w grupach i jeszcze jedno spotkanie „O chrześcijańskiej nadziei”; przed kolacją wspólny różaniec przy figurze Matki Bożej…

Duszpasterzem czy duchowym opiekunem tegorocznego Forum był ks. Krystian Wilczyński, który też prowadził późno-wieczorną adorację i celebrował Eucharystię o północy – przepiękną, po której jeszcze miało miejsce uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Pomiędzy spotkaniami – jak zwykle – tańce, a w sobotni wieczór – wspólna zabawa.

Za rok – moc okazji do świętowania: Forum będzie miało 18. urodziny, będziemy obchodzić 150. urodziny św. Urszuli, i będziemy się przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Zatem – do zobaczenia za rok w Pniewach!

zdjęcia można obejrzeć   TU

Zobacz także