Uroczystości zakonne 2017

Tak, słowa matki Urszuli, które niegdyś zapisała w Kronice pod datą 15 sierpnia, prawdziwie się spełniły podczas wczorajszych uroczystości w domu macierzystym:

Piętnastego sierpnia nasze ceremonie. Uroczyście – gości pełno, pogoda ładna, dom wypełniony radością! Niech Matka Najświętsza błogosławi!

Zarówno obłóczyny w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, jak i profesja wieczysta w południe 15 sierpnia odbyły się w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze. Gości naszych sióstr neoprofesek było pełno – prawdziwie. Dziedziniec, na który siostry tradycyjnie wychodzą po Mszy św. na życzenia, nawet był przepełniony gośćmi. Bardzo ważne jednak było w tym roku także to, że pogoda dopisała, tak że promienie słoneczne towarzyszyły obu wydarzeniom – obłóczynom i profesji wieczystej. Zapewne zatroszczyła się o to św. Urszula, Gospodyni miejsca…

W tym roku sierpniowe urszulańskie świętowanie rozciągnęło się aż do 16 sierpnia, gdyż tego dnia obchodziłyśmy w domu macierzystym złoty jubileusz życia zakonnego matki Franciszki Sagun, przełożonej generalnej Zgromadzenia. Z tej okazji spotkałyśmy się rano o 7.00 na uroczystej Eucharystii w kaplicy Sanktuarium. Przyjechało wiele sióstr z okolicznych i nieco dalszych domów Zgromadzenia, by razem z Matką dziękować za dar powołania i by także Matce podziękować za przyjęcie łaski i zadania prowadzenia naszej szarourszulańskiej rodziny zakonnej.

Więcej relacji i zdjęć na stronie urszulańskiej…

Zobacz także