Triduum Paschalne i Wielkanoc w kaplicy Sanktuarium

Zapraszamy do wspólnego przeżywania Liturgii Wieczerzy Pańskiej, Męki Pana Jezusa i Wigilii Paschalnej oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

O Jezu, czy rozumiem, jakie to dla mnie szczęście, że u stóp Twego krzyża zgotowałeś dla mnie miejsce ucieczki, miejsce odpoczynku wśród walk życiowych? Tyś był opuszczony wśród konania i ciemności, by w chwilach nocy cierpień, w opuszczeniu ze strony ludzi promień z Twego Boskiego Serca mógł przedostać się do mego serca, bylebym przytuliła się do krzyża Twego. (…) Tobie zawdzięczam, że u stóp krzyża Twego ciernie zamieniają się w róże, cierpienia w słodycz i śmierć sama staje się radością, bo z Tobą wszystko słodkie, piękne i miłe. A Twoje osamotnienie wysłużyło tę łaskę, że zawsze wolno mi zniżoną głowę oprzeć o słodkie drzewo krzyża, gdzie znajdę odpoczynek i ukojenie.
św. Urszula

TRIDUUM PASCHALNE 2018

WIELKI CZWARTEK (29.3.)

19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg

23.00-24.00 – Godzina Święta

WIELKI PIĄTEK (30.3.)

7.00 – Godzina czytań i jutrznia

14.30 – Droga krzyżowa

19.00 – Liturgia na cześć Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA (31.3.)

7.00 – Godzina czytań i jutrznia

21.00 – Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1.4.)

8.00 – Msza św.

10.30 – Msza św.