Świętowanie 20-lecia Koła Przyjaciół św. Urszuli

Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, również w tę grudniową niedzielę, 3 grudnia 2017 roku, członkowie Koła Przyjaciół św. Urszuli spotkali się w Sanktuarium św. Urszuli. To wczorajsze spotkanie jednak różniło się od tych „zwykłych”, gdyż wiązało się z 20. rocznicą założenia Koła Przyjaciół św. Urszuli w Pniewach. Świętowanie zaczęło się od uroczystej Mszy św. w kaplicy Sanktuarium, której przewodniczył ks. bp Damian Bryl, a koncelebrowali zaproszeni księża – proboszczowie pniewskich parafii, księża posługujący w Sanktuarium oraz inni zaprzyjaźnieni z Kołem księża. Obecne były m. Franciszka Sagun i s. asystentka Aleksandra Kmieciak oraz siostry domu pniewskiego. Ksiądz Biskup w swojej homilii zwrócił się przede wszystkim do członków Koła Przyjaciół, podkreślając, że poprzez comiesięczne spotkania, które służą wspólnej modlitwie, zapoznaniu się z duchowością Patronki i z aktualnymi zagadnieniami z życia Kościoła oraz osobistej formacji duchowej, przyczyniają się do duchowego wzrostu także w wymiarze o wiele szerszym niż osobistym, bo całej Archidiecezji Poznańskiej.

Po Eucharystii członkowie Koła Przyjaciół wraz z Gośćmi przenieśli się do auli Domu Matki Założycielki, gdzie członkowie Koła złożyli serdeczne podziękowania na ręce s. Andrzei Bętkowskiej, która prowadzi Koło od początku jego istnienia. Siostra Andrzeja przedstawiła przy tej okazji Księdzu Biskupowi historię Koła Przyjaciół. Jego początki wiążą się z ogłoszeniem św. Urszuli współpatronką Archidiecezji 31 października 1997 roku. Wtedy to powołano do życia taką „instytucję”, której celem miałoby być szerzenie wiedzy o św. Urszuli, pogłębienie jej duchowości oraz formacja osobista uczestników.

Nastał już wieczór, kiedy uroczyste i radosne spotkanie z okazji 20. rocznicy Koła Przyjaciół św. Urszuli zakończyło się małym poczęstunkiem.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Przyjaciół – 7 stycznia 2018 roku – obecnych członków Koła oraz wszystkich zainteresowanych!

O Kole Przyjaciół św. Urszuli w Pniewach

Zobacz także