„Każdy może być świętym” – Korowód Świętych 2017

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych odbył się w Pniewach piąty Korowód Świętych. Inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością.

Korowód wyruszył z Rynku i przeszedł ulicami miasta w radosnej i zabawnej atmosferze. W gronie świętych znaleźli się między innymi św. Józef, Matka Boża, Dzieci z Fatimy, św. Franciszek, św. Faustyna i nie mogło zabraknąć św. Urszuli Ledóchowskiej. Marsz zakończył się w Sanktuarium świętej Urszuli, gdzie uczestnicy wraz z siostrami uczcili niesione w Korowodzie relikwie. Po krótkim uwielbieniu Jezusa i Wszystkich Świętych dzieci udały się do auli, by wziąć udział w balu świętych, przygotowanym i animowanym przez rodziców i nauczycieli. Dzieci nauczyły się tańca z flagami, bawiły się w tańcach integracyjnych, odbył się konkurs na Świętą/ Świętego balu, a w przerwach między poszczególnymi punktami programu czekał słodki poczęstunek. Dorośli w tym czasie przebywali w kaplicy, by wysłuchać konferencji wygłoszonej przez ks. Wojciecha Silskiego.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego